Jak wybrać odpowiednie termy?

termy na wakacje

Pobyt na termach to najwyższy poziom komfortu, jaki można sobie zapewnić – w dodatku nie wydając na to fortuny. W Polsce jest coraz więcej godnych odwiedzenia basenów termalnych. Przy wyborze konkretnego miejsca należy się kierować indywidualnymi preferencjami, klasą obiektu oraz dostępnością atrakcji. Jeśli zależy Ci na tym, aby naprawdę odpocząć w wodzie termalnej, pozbyć się stresu i naładować baterie przed kolejnymi wyzwaniami, to przeczytaj nasz poradnik. Podpowiadamy w nim, jak wybrać odpowiednie termy dla siebie.

Zacznij od oceny jakości wody termalnej

Bez względu na to, czy planujesz wypad na termy w celach rekreacyjnych czy zdrowotnych, warto sprawdzić, jakiej jakości woda wypełnia baseny danego kompleksu. Zgodnie z obowiązującymi w Polsce przepisami mianem termalnej można określać wodę, której temperatura na wypływie ze źródła ma temperaturę minimum 20 stopni Celsjusza.

Zajrzyj na strony internetowe poszczególnych kompleksów i sprawdź, czy udostępniają one informację na temat składu fizykochemicznego wody. Najkorzystniejsza dla ludzkiego organizmu jest woda o wysokiej mineralizacji, typu siarczanowo-sodowo-wapniowego, zawierająca siarczki i fluorki, która ma potencjalne właściwości lecznicze.

Kąpiele w takiej wodzie termalnej są niezwykle pomocne w terapii wielu problemów zdrowotnych, zarówno fizycznych, jak i psychicznych. Wysokiej jakości woda termalna wspiera w przebiegu chorób kobiecych, zaburzeń metabolicznych, kontuzji ortopedycznych, chorób reumatycznych w okresie bezobjawowym, ma również wspaniałe właściwości kosmetyczne.

Jeśli więc zależy Ci na tym, aby nie tylko się wygrzać, odpocząć czy pobawić z dziećmi w basenach i na zjeżdżalniach, to w pierwszej kolejności sprawdź skład i właściwości wody zasilającej dany kompleks termalny.

Sprawdź listę atrakcji kompleksu termalnego

Tym, co najmocniej przyciąga na termy, jest oferta atrakcji dla gości w każdym wieku. Rodziny z dziećmi oczywiście będą szczególnie zainteresowane płytkimi basenami wypełnionymi ciepłą wodą, zjeżdżalniami czy innymi wodnymi elementami dla najmłodszych. Seniorzy zwykle oczekują komfortowych jacuzzi i leżanek z hydromasażem. Z kolei pary, ale też rodzice starszych dzieci, bardzo chętnie korzystają ze strefy saun.

Oceń więc, czy dany obiekt zapewnia dostęp do wszystkich atrakcji, jakich oczekujesz Ty i Twoi bliscy.

Nie ograniczaj się odległością

Faktem jest, że te najlepsze kompleksy termalne znajdują się na południu naszego kraju, a dokładnie na Podhalu, w regionie Zakopanego. Nie powinno Cię to zniechęcać i skłaniać do wybrania np. znacznie mniej efektownego obiektu tylko dlatego, że znajduje się bliżej Twojego domu.

Dziś podróż własnym samochodem na Podhale jest bardzo komfortowa i szybka. W dodatku taki wypad na termy można połączyć z np. zwiedzaniem Zakopanego, trekkingiem po górach czy szaleństwami na stoku.

Możliwość noclegu w bliskiej odległości od term

Jeśli planujesz wypad na termy na Podhale z centralnej czy północnej Polski, to prawdopodobnie celujesz w nieco dłuższy, na przykład weekendowy pobyt. W takiej sytuacji warto się upewnić, że w bezpośredniej bliskości kompleksu termalnego są dostępne komfortowe noclegi.

Idealnie byłoby zatrzymać się w hotelu, który jest częścią tego samego kompleksu i zapewnia swoim gościom bezpośrednie przejście do strefy basenowej w szlafrokach. Jest to super wygodne rozwiązanie, oszczędzające mnóstwo czasu i gwarantujące maksymalne wykorzystanie pobytu na termach czy to dla celów zdrowotnych, czy dla relaksu i wytchnienia od codziennych obowiązków.

Więcej wskazówek, które ułatwią Ci wybranie term dla siebie i swoich bliskich, znajdziesz w artykule na stronie internetowej https://www.termybukovina.pl/blog/jak-wybrac-termy-odpowiednie-dla-siebie-podstawowe-kryteria-wyboru.

Oto nasz faworyt

Jeśli nie masz żadnego doświadczenia z kompleksami basenowymi zasilanymi wodą termalną, a zależy Ci na tym, aby pierwsza wizyta była strzałem w dziesiątkę, to wybierz się do Bukowiny Tatrzańskiej. W tej urokliwej wsi nieopodal Zakopanego znajduje się imponujący obiekt – Termy BUKOVINA.

Termy BUKOVINA to jeden z najnowocześniejszych i najlepiej ocenianych kompleksów termalnych, w którym do dyspozycji jest m.in. 20 basenów (w tym wewnętrzne i zewnętrzne), strefa dzieci i młodzieży ze zjeżdżalniami czy siatką do wspinaczki, strefa saun z saunami fińskimi, łaźniami parowymi, kabiną na podczerwień, lakonium oraz strefą schładzania i wypoczynku, a także bogata oferta zabiegowa.

Termy BUKOVINA to miejsce uwielbiane przez rodziny z dziećmi, pary i seniorów. Możliwość kąpieli w wodzie termalnej z widokiem na okoliczne lasy reglowe, w sąsiedztwie Tatrzańskiego Parku Narodowego, to idealny pomysł na spędzenie aktywnego dnia z całą rodziną – również z korzyścią dla zdrowia.

Materiał zewnętrzny

Jak wybrać odpowiednie termy?
Przewiń na górę