Przygotuj taras na wiosnę. Wybierz nowe meble ogrodowe

meble ogrodowe

Pierwsze dłuższe i cieplejsze dni zachęcają do spędzania czasu na świeżym powietrzu. W promieniach słońca warto nie tylko spacerować, ale i odpoczywać na tarasie. Warto już teraz pomyśleć o nowych meblach tarasowych, by przygotować przestrzeń przed domem do relaksowania się po pracy lub w wolne dni. Jakie meble na taras sprawdzą się najlepiej? Co przyda się na tarasie oprócz stolika i krzeseł?

Nowoczesne meble ogrodowe – które meble wybrać na taras?

Na tarasie dobrze sprawdzają się lekkie meble ogrodowe o nowoczesnych formach. Dobrym wyborem są w szczególności komplety mebli wykonanych z technorattanu, który cechuje się wysoką odpornością na uszkodzenia mechaniczne, zmienne warunki atmosferyczne i blaknięcie pod wpływem promieniowania UV. Na uwagę zasługują również praktyczne fotele rozkładane z metalową, solidną postawą. Takie fotele umożliwiają wygodne opalanie się w pozycji półleżącej, a także odpoczywanie z książką. Można z nich korzystać także podczas rodzinnych spotkań i grillowania z przyjaciółmi, gdyż po złożeniu do pozycji siedzącej sprawdzają się jako miejsce do siedzenia przy stole.

Wśród praktycznych mebli na taras można znaleźć meble składane, które po zakończeniu sezonu bez trudu schowa się do zamkniętego pomieszczenia. Składany stolik zajmuje niewiele miejsca, a w razie potrzeby przydaje się podczas przyjmowania gości. Meble ogrodowe wykonane z lekkich i praktycznych tworzyw sztucznych warto uzupełnić o poduszki ogrodowe. Miękkie poduszki zwiększają komfort użytkowania mebli i sprawiają, że przestrzeń wypoczynkowa nabiera przytulności. Tekstylia dodają ciepła, dlatego pomagają odzyskać dobry nastrój i poczuć spokój.

meble ogrodowe

Praktyczne meble do przechowywania na tarasie

Meble tarasowe to nie tylko krzesła, stoły i fotele do wypoczynku. Wśród mebli na taras można znaleźć także praktyczne skrzynie i pojemniki do przechowywania. Dzięki nim zyskuje się więcej miejsca na koce, poduszki, zabawki ogrodowe dla dzieci, a także narzędzia służące do pielęgnacji roślin na tarasie i w ogrodzie. Skrzynie z wiekiem zapewniają skuteczną ochronę przechowywanych przedmiotów przed zabrudzeniem i jednocześnie ograniczają ryzyko ich zawilgocenia. Dodatkowo niewielka skrzynia cechuje się dużą pojemnością, dlatego bez trudu mieści się w niej wiele akcesoriów i dodatków przydatnych podczas wypoczynku na tarasie.

Do przechowywania na tarasie można wykorzystywać także szafki z otwartymi półkami. Takie meble dobrze sprawdzają się jako miejsce na doniczki, konewki, a także narzędzia ogrodnicze. W szafce znajdzie się miejsce także na przedmioty przydatne w czasie grillowania, w tym na jednorazowe naczynia i sztućce, które można wykorzystać podczas spontanicznej imprezy z przyjaciółmi.

Taras pełen zieleni

Na tarasie nigdy nie powinno zabraknąć zieleni. Kwiaty doniczkowe zielone oraz kwitnące, jak pelargonie i begonie, sprawiają, że przestrzeń na tarasie jest przyjaźniejsza. Rośliny pomagają wyciszyć nerwy, dlatego kupując meble na taras, warto pomyśleć od razu o dopasowanych do nich doniczkach i sadzonkach. Dzięki nim aranżacja tarasu będzie w pełni przemyślana i spójna. Oprócz roślin ogrodowych na tarasie powinno umieścić się oświetlenie, np. lampki solarne, które można włożyć do doniczek z kwiatkami lub owinąć wokół balustrady. Delikatne światło sprawi, że wypoczynek na tarasie będzie przyjemny o każdej porze, w tym wieczorem po zachodzie słońca. Dodatkowo lampki solarne tworzą przytulną, romantyczną atmosferę, która sprzyja oderwaniu się od codziennych trosk i pełnemu odprężeniu ciała i umysłu.

Materiał zewnętrzny

Przygotuj taras na wiosnę. Wybierz nowe meble ogrodowe
Przewiń na górę