Długie oczekiwanie na lot? Postaw na zwiedzanie okolicy

Długie oczekiwanie na lot

Długie oczekiwanie na lot na wakacje lub w celach biznesowych bywa naprawdę męczące. Spędzenie kilku godzin w terminalu powoduje u pasażerów frustrację i sprawia, że po dotarciu na miejsce czują się o wiele bardziej zmęczeni niż w przypadku, gdy oczekiwanie na odlot spędzą na zwiedzaniu. Z tego względu warto zaplanować przechadzkę po mieście, by przyjemnie spędzić czas przed rozpoczęciem podróży samolotem. Jak przygotować się do takiego zwiedzania? O czym pamiętać, by nie spóźnić się na lot?

Zadbaj o bezpieczeństwo bagażu

Zanim rozpocznie się zwiedzanie okolicy przed odlotem, powinno się zadbać o bezpieczeństwo bagażu. Bagaż powinno się zabezpieczyć zarówno, gdy wyjeżdża się z bagażem rejestrowanym, jak i w sytuacji, gdy ma się jedynie walizkę kabinową. Spacerowanie po mieście z walizką jest mało rozsądne, gdyż naraża na zgubienie lub kradzież bagażu. Dodatkowo walizka to sygnał dla złodziei, że mają do czynienia z turystą, który jest łatwiejszym celem niż mieszkaniec danego miasta. W celu zabezpieczenia walizki podróżne warto zainteresować się, gdzie znajduje się przechowalnia bagażu. Jeśli chodzi o miejsca takie jak przechowalnia bagażu Gdańsk, Warszawa, Kraków, bądź inne miasta, w których znajdują się lotniska, można je znaleźć bez trudu, gdyż znajdują się w wielu miejscach.

Zaplanuj powrót na lotnisko

Planując zwiedzanie okolicy, powinno się pomyśleć również o powrocie na lotnisko. Ważne jest zaplanowanie na ten cel odpowiedniego czasu, gdyż powrót na ostatnią chwilę przed odlotem powoduje jedynie niepotrzebny stres. Zanim wyruszy się na spacer po mieście, powinno się dokładnie sprawdzić, jak wrócić na lotnisko o czasie – sprawdzić, ile zajmuje dojazd transportem publicznym, gdzie znajdują się przystanki autobusowe, jak długo czeka się na taksówkę, czy na trasie do lotniska występują korki itp. Dodatkowo powinno się sprawdzić, czy wybrana przechowalnia bagażu Łódź znajduje się po drodze do lotniska, by unikać tracenia czasu na długie krążenie po okolicy.

Postaw na atrakcje w niewielkiej odległości od lotniska

Lotniska w Polsce zwykle znajdują się na obrzeżach miast, jednak niektóre z nich leżą nawet 40-50 km od największego miasta w okolicy. Dotyczy to m.in. portu lotniczego Katowice-Pyrzowice, do którego dojazd transportem publicznym z centrum Katowic zajmuje nawet godzinę. Jeśli planuje się zwiedzanie Katowic w czasie oczekiwania na samolot, powinno się wcześniej zamówić taksówkę z centrum do Pyrzowic na wybraną godzinę. Dzięki temu zwiedzi się wybrane atrakcje bez ryzyka, że z powodu spaceru po centrum pasażer spóźni się na samolot. Nieco inaczej jest w przypadku lotnisk takich jak Poznań-Ławica, które znajdują się zaledwie kilkanaście minut drogi od głównego dworca PKP.

Zjedz pożywny posiłek

Podczas oczekiwania na samolot i zwiedzania okolicy warto zjeść pożywny posiłek. Ceny posiłków na lotnisku oraz na pokładzie samolotu są wysokie, dlatego, żeby zaoszczędzić, warto skorzystać z możliwości zjedzenia obiadu lub kolacji na mieście. Ponadto dania serwowane w restauracjach i barach na terenie terminala często mają dość przeciętny smak, podczas gdy nieco dalej w mieście można skosztować lokalnych specjałów.

Przyjemniejsza i spokojniejsza podróż samolotem

Dzięki tym poradom wyruszysz w podróż samolotem w lepszym nastroju i będziesz mniej zmęczony. Spacer po mieście i zwiedzanie okolicy sprawią, że unikniesz długiego siedzenia na terenie terminala. Spędzisz w nim jedynie tyle czasu, ile jest konieczne, by przejść przez odprawę bagażową i paszportową zgodnie z planem.

Materiał zewnętrzny

Długie oczekiwanie na lot? Postaw na zwiedzanie okolicy
Przewiń na górę