„Setką przez Atlantyk” – 19 listopada 2012. Wystartowali!

| 22/11/2012 | 0 Komentarzy
Regaty się rozpoczeły!
19 listopada o godzinie 10:00 UTC oficjalnie rozpoczęły się regaty “Setką przez Atlantyk”. Z portu w Sagres ruszyły Setki, aby ścigać się w regatach przez Atlantyk. Po wielu przygodach finalnie wystartowały dwie jednostki – SKWAREK ze skipperem Januszem Maderskim – konstruktorem jachtu i pomysłodawca wyścigu oraz Szymon Kuczyński na naszej LILLA MY. W ostatniej chwili z imprezy wycofał się trzeci uczestnik, także regaty są mach-racingowe. Pierwszy etap regat kończy się na Teneryfie, gdzie zawodnicy chcą dotrzeć w ciągu 2 tygodni, później po przerwie technicznej ruszą dalej w stronę mety – południka 61W.

Uczestnicy regat: od lewej – Szymon Kuczyński, Janusz Maderski

Regaty mają pokazać, że można stworzyć imprezę żeglarską przy niewielkim budżecie – jachty wybudowane są ze środków własnych (5 – 6 tys zł), transport jachtu do Portugalii również każdy organizował na własną rękę (paliwo – ok 350 euro, wypożyczenie przyczepy – 360 zł). Jachty zwodowano na slipie, bez pomocy osób trzecich i bez opłat, dzięki demontowalnej płetwie kilowej z bulbą oraz małemu zanurzeniu.

SKWAREK – Setka Janusza Maderskiego

W trakcie regat można śledzić pozycję Szymona za pośrednictwem strony internetowej www.zewoceanu.pl

LILLA MY Szymona Kuczyńskiego

Serdecznie pozdrawiam
Brożka – Zew Oceanu
 
Autorem zdjęcia LILLA MY jest D. Nowak, pozostałe zdjęcia pochodzą ze źródeł J. Maderskiego http://setkaatlantyk.blogspot.com

Tags: jacht morski, jacht turystyczny, jachty drewniane, jachty z drewna, regaty oceaniczne

Category: Hot News, Spis treści, Na wiatr

Komentarze (0)

Trackback URL | Comments RSS Feed

Brak komentarzy.

Zostaw komentarz

WP Like Button Plugin by Free WordPress Templates