Sekcja morska JKKP zaprasza!

jacht klub KP

Jacht Klub Kamień Pomorski rozpoczyna nabór do Sekcji Morskiej. Po zwodowaniu 2 maja 2015 roku jachtu SUMO Jacht Klub rozpoczyna prowadzenie praktycznych zajęć. Szkoleniem objęta będzie młodzież z kamieńskiego gimnazjum oraz kamieńskich szkół średnich. Założycielem Sekcji Morskiej był Mateusz Stodulski – znany w całej Polsce kamieński żeglarz i podróżnik. Jego pierwsi wychowankowie są już dzisiaj doświadczonymi żeglarzami i z powodzeniem realizują swoją pasję żeglując po niemal wszystkich morzach Europy. Niektórzy, jak Marek Majcher, żeglarstwem zajęli się zawodowo – Marek właśnie został inżynierem budowy jachtów.

Artur Skakuj – Prezes Zarządu SJKKP: Zakupiliśmy pełnomorski jacht właśnie z myślą o takim szkoleniu młodzieży. Chcemy zaszczepić pasję do żeglarstwa w możliwie największej grupie, ale chcemy to zrobić w atrakcyjny sposób; dużo pływania, dużo praktyki. Mamy wspaniały jacht, który – jestem pewien – młodzi ludzie pokochają.

sumo

Celem prowadzenia szkolenia w Sekcji Morskiej jest nauka samodzielnej żeglugi, a w późniejszym etapie przygotowanie do zdobywania patentów: żeglarza i morskiego sternika jachtowego. W programie szkolenia przewidziane są również kilkudniowe rejsy po Bałtyku. Najlepsi wystartują na klubowym jachcie w prestiżowych regatach “Sputnik Cup” Kamień Pomorski – Nexo (Bornholm) we wrześniu 2015 roku. Stowarzyszenie Jacht Klub Kamień Pomorski zrzesza żeglarzy i armatorów jachtów. Członkami kamieńskiego Jacht Klubu, oprócz Mateusza Stodulskiego (http://sputnikteam.pl/), są między innymi tacy uznani żeglarze jak Ryszard Krawczyk – członek kadry narodowej w klasie Dragon w 1972 roku. Uczestnik wokółziemskiego rejsu jachtem Zew Morza z kapitanem Zdzisławem Michalskim w latach 1972-1973, czy Szymon Kuczyński (http://www.zewoceanu.pl/) – żeglarz roku 2013 w Polsce Magazynu “Wiatr”, odbywający aktualnie samotny rejs dookoła Świata na jachcie Atlantic Puffin.  Zajęcia Sekcji Morskiej odbywają się w każdą sobotę w kamieńskiej Marinie. Początek zajęć godzina 10.00. Zapraszamy.

Partnerem Stowarzyszenia Jacht Klub Kamień Pomorski jest Marina Kamień Pomorski. Zadanie dofinansowane ze środków Gminy Kamień Pomorski.

tekst: SJKKP

fot. archiwum JKKP

Category: Hot News, Spis treści

Komentarze (0)

Trackback URL | Comments RSS Feed

Brak komentarzy.

Zostaw komentarz

WP Like Button Plugin by Free WordPress Templates