Roman Paszke przed drugą próbą…

| 27/12/2012 | 0 Komentarzy

Do startu kapitana Romana Paszke w rejs dookoła świata pozostały godziny. Po raz kolejny będzie starał się pobić rekord trasy ze wschodu na zachód w czasie poniżej 100 dni. Dotychczas trasę pod wiatr, którą wybrał Roman Paszke pokonało zaledwie sześciu żeglarzy. Kapitan stacjonuje już w Las Palmas, skąd będzie wypływał w rejs katamaranem GEMINI 3, gdy tylko warunki pogodowe będą sprzyjające.

Single-handed world-record attempt for the westabout circumnavigation

Będzie to druga próba opłynięcia globu przez Romana Paszke trasą pod wiatr, bez zawijania do portów. Pierwsza zakończyła się niepowodzeniem w wyniku awarii mocowania zbiornika z paliwem i późniejszymi perypetiami związanymi z aresztowaniem jachtu w Argentynie. Jak mówi Roman Paszke – podczas tej próby większe znaczenie będą miały odnawialne źródła energii, niż tradycyjne paliwa. Jacht został dokładnie sprawdzony tak, by wykluczyć jakąkolwiek awarię sprzętu.

Rekord trasy należy do Jean-Luca van den Heede, który po trzeciej próbie opłynął Ziemię w czasie 122 dni 14 godzin 3 minut i 49 sekund. Jest to bardzo wymagająca trasa, o czym świadczy fakt, że do dnia dzisiejszego jedynie sześciu żeglarzom udało się ją pokonać.

Przebieg okołoziemskiej wyprawy Romana Paszke można śledzić na bieżąco na stronie www.paszke360.com

fot: thmartinez.com / źródło zdjęcia: paszke360.com

Tags: regaty oceaniczne

Category: Hot News, Spis treści

Komentarze (0)

Trackback URL | Comments RSS Feed

Brak komentarzy.

Zostaw komentarz

WP Like Button Plugin by Free WordPress Templates