„Opowieści i pieśni z kubryku i wacht” – odsłona czwarta

kan a g21 kwietnia 2013 o godz. 17:00 w sali kinowej Łódzkiego Domu Kultury odbędzie się wyjątkowy koncert zespołu Cztery Refy, podczas którego kpt. Piotr Kuźniar wraz z załogą teamu Selma Expeditions opowiedzą o Antarktydzie i Morzu Weddella. Spotkanie zapowiada się ciekawie nie tylko dla żeglarzy i miłośników szant. Będzie okazja obejrzeć filmy i zdjęcia – przyroda, stacje badawcze i najciekawsze zakątki białego kontynentu. Oczywiście nie zabraknie też wiadomości o sztuce żeglowania i nawigacji w antarktycznych lodach i sztormach Cieśniny Drake’a. Pierwsza polska i jedna z kilku na świecie żeglarska wyprawa s/y Selma na Morze Weddella wiodła szlakami pionierów Antarktydy: Nordenskieoelda, Shackeltona i Larsena (tak, tak tego Larsena z pieśni Grytviken, który miał twarde serce, bystre spojrzenie…).

O historii dawnych wypraw przypomni znany chyba wszystkim żeglarzom kpt. Henryk Wolski. Nasz gość opowie też jak wraz z czteroosobową załogą, na „James Caird” – replice łodzi ratunkowej Shackletona przepłynął z Półwyspu Antarktycznego przez Wyspę Słoniową do Południowej Georgii, a na koniec strawersował pieszo tę górzystą wyspę. W ten sposób po raz pierwszy powtórzono w całości historyczny rejs Ernesta Shackletona.

Będzie to kolejna, czwarta już odsłona „OPOWIEŚCI I PIEŚNI Z KUBRYKU I WACHT”.

Zapraszamy wszystkich 21 kwietnia 2013 na godz. 17:00 do sali kinowej Łódzkiego Domu Kultury. Więcej szczegółów a także informacje i zdjęcia o naszych wcześniejszych imprezach mozna znaleźć na stronie www.zkubrykuiwacht.pl

Tomasz Marasek

Fundacja Kubryk

P.S. Polecamy film z wyprawy, której uczestników będziemy gościć:

http://www.youtube.com/watch?v=UckaqS8Kcco

Tags: Cztery refy, Henryk Wolski, koncert

Category: Hot News, Spis treści

Komentarze (0)

Trackback URL | Comments RSS Feed

Brak komentarzy.

Zostaw komentarz

WP Like Button Plugin by Free WordPress Templates