Polecane

 • Bocznokołowiec na Wiśle

  Bocznokołowiec na Wiśle

  Bocznokołowiec Vistula Express zaprojektowałem blisko 12 lat temu (http://www.port21.pl/2005/04/wislany-bocznokolowiec/)… 6 czerwca 2015 roku spłynął na wodę pierwszy egzemplarz – GLORIA MECHANICA. Ze Zbyszkiem – armatorem G.M. – spędziliśmy wiele czasu na rozmowach na temat tego typu statków w ogóle, a na temat Vistuli szczególnie. W efekcie tych debat wykrystalizowało się kilka modyfikacji http://www.charleston.pl/vistula-express/#more-1273 Próby na […]

  | 13/06/2015 | 0 Komentarzy
 • Skin on Frame. Część 1

  Skin on Frame. Część 1

  Historia „Skin on Frame” to – w dosłownym tłumaczeniu – skóra na ramie. Historia konstrukcji typu skin on frame zaczęła się około 8-10 tysięcy lat temu, gdzieś w Azji Środkowej. Jeden z naszych przodków wpadł na pomysł wykorzystania napompowanego powietrzem skórzanego worka do przeprawy przez rzekę. Na drodze ewolucji powstały tratwy, w których głównymi elementami […]

 • Jestem upartym Kaszubem. Część 1

  Jestem upartym Kaszubem. Część 1

  Andrzej Treppa Stocznia Gdynia Pomerania W dniu ogłoszenia decyzji o likwidacji Stoczni Gdynia SA, w której ongiś pracowałem pełniąc obowiązki bosmana statku w budowie, podjąłem postanowienie, że skoro mi stocznie zamykają, to otworzę swoją własną – choćby na podwórku i będę budował drewniane statki… Długo dojrzewała decyzja co zbudować. Od początku wiedziałem że będzie to […]

 • Nomadzi wybrzeża, część 1

  Nomadzi wybrzeża, część 1

  Jabadabadu! Na początku był Zlot. Czwarty z kolei zlot proa na jeziorze Jamno, który po raz kolejny stanowił największe zgromadzenie polinezyjskich łodzi na naszej półkuli. Spotkania ze starymi znajomymi, wieczory przy ognisku, ciągnące się do późna, żeglowanie we wszelkich możliwych konfiguracjach załóg… Andrzej, który przypłynął na malutkiej Tavau morzem ze Szczecina, delikatna plastikowa Maramara, której […]

  | 10/12/2014 | 0 Komentarzy
 • Modyfikacje Starlight'a

  Modyfikacje Starlight’a

  Autor: Kornel Wieczorek Od kiedy żegluję, a trwa to około 30 lat, moim marzeniem było posiadanie własnego pływadła. Spełniło się ono w postaci katamarana Starlight konstrukcji Stefana Eknera. Czemu katamaran? Właściwie nie ma prostej odpowiedzi. Chciałem mieć coś co będzie spełniało wiele, często sprzecznych wymagań i będzie nadawało się do samodzielnej budowy (lubię sobie pomajsterkować). Po […]

  | 13/11/2013 | 0 Komentarzy
 • książka pt. "Małe jachty z drewna"

  książka pt. “Małe jachty z drewna”

  Szanowni Państwo Wydawnictwo KOHAKU KOI s.c. wydało książkę mojego autorstwa t. „Małe jachty z drewna” Publikacja składa się z trzech części. Część pierwsza to poradnik dla szkutników amatorów – bogato ilustrowany zdjęciami i rysunkami opisy technologii – zajdziecie tu państwo m.in. opisy budowy kadłubów: jachtów sklejkowych (metoda tradycyjna oraz “szycie i klejenie”), klejonych z obłogów – diagonalnie i […]

  | 25/11/2011 | 3 Komentarzy

XIII Targi Żeglarstwa i Sportów Wodnych BOATSHOW

| 24/10/2011 | 1 Komentarz

Spotkajmy się na targach BOATSHOW w Poznaniu.

W listopadzie Poznań – stolica targów na kilka dni stanie się centrum żeglarstwa, sportów motorowodnych, windsurfingu i nurkowania. Wszystko za sprawą XIII Targów Żeglarstwa i Sportów Wodnych BOATSHOW, które odbędą się w dniach 18 – 20 listopada 2011 roku.

Na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich w znakomitych warunkach spotkają się wszyscy, którzy kochają sporty wodne i chcą podsumować miniony sezon, a jednocześnie rozpocząć przygotowania do następnego.

Podczas targów swoją ofertę zaprezentują firmy z kraju i zagranicy. Wśród nich znajdą liczący się producenci i importerzy: jachtów żaglowych i motorowych oraz wyposażenia.

Pojawią się również firmy rozpoczynające swoją działalność prezentujące między innymi nowe marki jachtów.

Będzie można zobaczyć między innymi jacht Shine 30 Exclusive, który zostanie po raz pierwszy zaprezentowany w Polsce na targach poznańskich. SHINE 30 to w pełni nowoczesny jacht nawiązujący stylistyką do jednostek śródziemnomorskich. Jest to pierwszy jacht zaprojektowany i wykonany przez firmę Fourth Yacht Sp. z o.o. Cechuje go niesamowite połączenie interesującej linii pokładu i nowoczesnego kształtu kadłuba.

W ostatnich latach zwiększyło się zainteresowanie wśród wodniaków turystyką motorowodną. Naprzeciw oczekiwaniom zwiedzających wyjdzie między innymi firma PHGT „Pod Omegą”, która zaprezentuje barkę Omega – Buster 800M. Barka będzie przeznaczona do żeglugi śródlądowej i przybrzeżnej dla 4 – 6 osób. Według zapewnień producenta jacht będzie już dostępny w ofercie czarterowej w roku 2012.

Odwiedzający BOATSHOW zobaczą światowej klasy osprzęt i dowiedzą się jak prawidłowo eksploatować i konserwować jacht. Na szczególną uwagę zasługuje oferta firmy MaxSea, która zaprezentuje polską wersję najlepszego oprogramowania do nawigacji morskiej MaxSea TimeZero 1.9.6 PL.

Ci, którzy wolą bliższy kontakt z wodą będą mogli zapoznać się z bogatą ofertą firm związanych z windsurfingiem, nurkowaniem i kajakarstwem. Między innymi będzie można zobaczyć rower wodny z oferty firmy Gańcza Yacht lub 3 osobowy kajak firmy AG Agnieszka Mikołajczyk.

Organizator przewidział wiele atrakcji i nagród dla publiczności. Zwiedzający będą mogli kibicować uczestnikom regat jachtów sterowanych radiem, obejrzeć pokazy nurkowania oraz nurkowania z kamerą. Zostaną zorganizowane również konferencje i spotkania dotyczące najważniejszych tematów żeglarskich i morskich. Już dzisiaj zapraszamy na warsztaty nawigacyjne i meteorologiczne oraz na konferencję poświęconą medialności żeglarstwa w Polsce.

Nie zabraknie oczywiście również atrakcji dla najmłodszych. Będą oni mogli wziąć udział w konkursach i zabawach przygotowanych specjalnie dla nich.

Poznań w listopadzie będzie gorący.

Do odwiedzenia targów zapraszają organizatorzy: Interservis oraz Międzynarodowe Targi Poznańskie

więcej informacji na www.boatshow.pl oraz facebooku.

Tags: BOATSHOW, Targi Żeglarstwa i Sportów Wodnych

Category: Hot News

Komentarze (1)

Trackback URL | Comments RSS Feed

 1. Bartek says:

  Bedzie zajefajnie 🙂

Zostaw komentarz

WP Like Button Plugin by Free WordPress Templates